kerpe kaptan restaurant

Kaptan Tesisleri DURSUN KAPTAN VE OĞULLARI olarak 1986 yılından bu yana Kerpe'de Apart-Otel ve Et Balık restaurantı olarak 12 ay boyunca hizmet vermekteyiz.Güne iyi başlamak için saat 07:00 de tamamı yöresel olan ürünlerimizden oluşan serpme köy kahvaltısıyla başlıyoruz.

Güler yüzlü personelimizle sizlere kahvaltı keyfini sohbet eşliğinde yöresel köy ürünlerinden denize sıfır konumdaki restaurantımızda güneşin doğuşuyla birlikte sizlere sunuyoruz.Ayrıca kendi teknemizle tuttuğumuz olta balıklarını mevsimine göre günlük balık çeşitlerimizi gün boyu yanan meşe odunundan yapılmış kömür ateşinde ızgara yaparak veya mevsimine göre günlük tava balık çeşitlerinden karadeniz usulü her balıkta altın sarısı renginde yağla pişirip denze sıfır restaurantımızda afyetle ve gönül rahatlığıyla sizlere sunuyoruz.

Kerpe'ye tatil veya günübirlik olarak geldiğinizde mutlaka mevsimine göre taze balıklarımızdan tatmanızı tavsiye ederiz.Ağız tadıyla balık gerçekten KERPE KAPTAN RESTAURANTTA yenir.Salonumuz 120 kişi kapastelidir grup olarak gelindiğinde özel grup menüleri ve özel fiyatlar uygulanır ve yöremizi tanıtan rehber arkadaşlar temin edilir.

Halkla İlişkiler Sorumlusu (İşletme Ortağı)

 Adnan Dursun

KERPE KAPTAN RESTAURANT

Yemyeşil doğası içinde eşsiz güzellikte koylarında, masmavi pırıl pırıl bir deniziyle, tertemiz havası, bol oksijeni ile birbirinden lezzetli balıklarıyla, Karadenizin incisi Kerpe'de Kaptan Restaurant yıl boyu hizmet veren, 45 kişilik iç mekânı ve 160 kişilik dış mekânı ile siz konuklarımızı ağırlıyoruz.

Kendi teknemizle denizin maviliklerine açılıp tuttuğumuz ve balıkçılardan alınan olta balıkları, buza şoka girmeden günlük ve taze olarak tüketilirken, tüm yemekleri deniz kıyısı restoranımızda zevkle yeme imkânı bulabilirsiniz.

Konuklarımız ile sohbet eşliğinde mevsimine göre lezzetlenen günlük ve taze balık çeşitlerimizi öneriyoruz. Usta ellerde pişirilen yemeklerimiz, ızgara çeşitlerimiz ve deneyimli personelimizle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Mevsimine göre önerdiğimiz balık çeşitlerimizi (Lüfer, Kalkan, Kralı Hamsi, Tekir, İstavrit, Mezgit, Levrek, Çipura, Çinakop, Palamut) gün boyu yanan kömür ateşli mangalımızda afiyetle yiyebilirsiniz.

Ayrıca mönüde balıklar tava, buğulama ve pilaki gibi pişirim çeşitleriyle yer alıyor. Kiremitte Palamut, Alabalık ve diğerleri seçenekler arasında bulunuyor.

Kalamar ve Midye Tava özel yapım ceviz içli taratoruyla servis edilir.

Ayrıca güvençte Karides ve Tereyağlı Karides servisi yapılır.

Mönüde yer alan salata çeşitleri, iştah açıcılar, köyümüzün bahçesinden günlük koparılmış, hormonsuz kıvırcık, salatalık, domates, sivri biber maydanoz, taze soğan, tere, roka ile yapılır.

Et çeşitlerimiz bol kekikli meralarımızda beslenip, çok sağlıklı şartlarda hazırlanıp sunulmaktadır.

Ayrıca

- On iki ay hizmet veren restoranımızın gün boyu yanan kömür ateşinde pişirilmiş az tuzlu denizin leziz ve günlük balık çeşitleri ile Kandıra yöresinin kekik kaplı çayırlarında otlamış etlerle yapılan ızgara çeşitlerini yiyebilirsiniz.

- Aile işletmesi olan Dursun Kaptan ve oğullarının işlettiği deneyimli personeli ile hizmet veren Kaptan Restoran, dış mekânda 140 kişi, iç mekânda 45 kişilik kapasiteye sahip.

- Guruplara sabah köy kahvaltısı, öğle ve akşamları et ve balık mönüleri verilmektedir.

- Konaklama ve restoranımıza gelen müşterilerimiz evlerine giderken köy ekmeği, meşhur Kandıra yoğurdu ve peyniri alabilirler. Ayrıca köy hanımlarımızın elleriyle yaptığı katkısız taze köy tereyağı ve hormonsuz, yetiştirilen dalından henüz koparılmış yeşil sebzelerden de alabilirsiniz. Turpgiller, tere, roka, ıspanak, maydanoz, roka, mevsiminde kokulu çilekler sizleri bekliyor.